Barbora Strycova will have a new team in place for 2018. (AP)

Reportedly, Barbora Strycova was somewhat taken aback when she had to find a new coach.

As it turns out, she didn’t have to look too far when picking a replacement for Tomas Krupa. The Czech Fed Cup stalwart announced on Instagram that she will be working with compatriot David Kotyza in 2018.

Milí fanoušci, chtěla bych se tu s vámi podělit o čerstvou informaci z mého týmu. Nově mě bude trénovat David Kotyza, kterého jsem oslovila s žádostí o spolupráci a on nabídku přijal. Davida uznávám jako velkého profesionála, je to cílevědomý a precizní kouč, který toho v ženském tenise hrozně moc dokázal. S Davidem jsem chvíli trénovala už když mi bylo osmnáct, za tu dobu jsme se oba hodně posunuli. Jsem na to hrozně zvědavá. Myslím si, že to bude výzva pro mě i pro něj. David má za sebou super úspěchy – s Petrou Kvitovou slavil grandslamy, Karolínu Plíškovou dostal na post světové jedničky a já doufám, že se mu bude dařit i se mnou :) Tahle volba se nabízela, snažila jsem se najít pro sebe to nejlepší řešení. Chci kolem sebe ten nejlepší tým, který mi ještě pomůže se tenisově posunout. Myslím, že nyní lepší ženský trenér v Česku není. Součástí týmu je nově také Lukáš Dlouhý. Už se všichni připravujeme na novou sezónu, hned po Vánocích letím na Nový Zéland, takže naplno makám na fyzičce i mojí hře. Pánové, moc se těším, jak to spolu rozjedeme. #newcoach #davidkotyza

A post shared by Barbora Strycova (@barborastrycova) on

That name should sound familiar. Kotzya formerly coached two of Strycova’s countrywomen: Petra Kvitova, whom he helped to two Wimbledon titles; and Karolina Pliskova, who became No. 1 in the world under his direction.

“I think now there is no better female coach in the Czech Republic,” Strycova said in her post.

Kotzya and Pliskova parted ways toward the end of 2017, and then Pliskova hired Strycova’s coach at the time, Krupa. Strycova was coming off another consistent season, managing to break a six-year title drought by winning her second WTA title in Linz in October.

Rounding out Strycova’s team will be two-time men’s doubles Grand Slam champ and compatriot Lukas Dlouhy.

Strycova finished 2017 ranked No. 23 in singles and No. 15 in doubles.

Follow Van on Twitter: @Van_Sias